Okolica i atrakcje

GĄSKI. Piękne, czyste plaże, wspaniały nadmorski klimat oraz urok małego letniska to niewątpliwie atuty tej malowniczej miejscowości. Dzięki nim turyści, wciąż na nowo odkrywają, że Gąski są wyśmienitym miejscem relaksu. Obok wspaniałego mikroklimatu, powietrza nasyconego jodem i zapachem drzew iglastych, Gąski słyną z walorów uzdrowiskowych, które zawdzięczają pokładom glinki zielonej. Gąski są bardzo cenionym miejscem wypoczynku dla turystów, nie tylko z Polski, lecz także tych z zagranicy.
Park Linowy w Mielnie i Koszalinie. Zapraszamy do Parku Linowego w Mielnie oraz Koszalinie. W parku czeka na wszystkich ponad 60 atrakcji.
W labiryncie przygód. Hortulus Dobrzyca. Spacer po 28 ogrodach tematycznych (leśnym, skalnym, wodnym, japońskim, francuskim i innych). Przeprawa przez zielony labirynt.
Western Park w Ustroniu Morskim to park edukacyjno – rozrywkowy w klimacie Dzikiego Zachodu. Goście dowiadują się w tym miejscu o plemionach indian oraz o życiu na Dzikim Zachodzie w przeszłości. Jest to atrakcja skierowana głównie do dzieci, bo zwiedzając Western Park obejrzą tipi indiańskie, zobaczą oryginalne stroje i narzędzia codziennego użytku, a także będą mogli przejechać się konno.
Latarnia w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 50,2 metra. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody – aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. Latarnia jest usytuowana w centrum wsi, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika, kramiki z jedzeniem i pamiątkami oraz ładnie zagospodarowany teren. Latarnia została wpisana do rejestru zabytków.
Skansen Chleba w Ustroniu Morskim to jedno z nielicznych miejsc tego typu w Polsce, miejsce z duszą i klimatem. Skansen mieści się przy głównej drodze Kołobrzeg – Koszalin, nie sposób tu nie trafić, gdyż jest on dobrze oznaczony. Sporo miejsc parkingowych – bezpłatnych! Do Skansenu Chleba również wstęp bezpłatny!
Park Wodny Koszalin to przede wszystkim miejsce rozrywki, sportu i rekreacji. Naszym gościom zapewniamy moc atrakcji, z których mogą korzystać zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci. W strefie rekreacyjnej czeka sześć basenów, w tym dwa w strefie zewnętrznej, z których jeden czynny jest przez 12 miesięcy w roku. W basenie zewnętrznym można również skorzystać z masażu karku i masaży ściennych oraz 6-ciu leżanek z masażem powietrznym.
Miasto Myszy to wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu, które odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je jako domowych pupili, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne i takie, w których można się po prostu zakochać i obserwować godzinami.
Pomerania Fun Park to największy Park Rozrywki na Pomorzu Zachodnim. W naszym Parku cała rodzina będzie mogła spędzić wspaniały czas na wspólnej zabawie. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody. Ponadto do dyspozycji gości są dwie restauracje, kawiarnia oraz liczne punkty gastronomiczne. Pomerania Fun Park to również strefa gdzie organizowane są imprezy i koncerty.
Aquapark Ustronie Morskie. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustroniu Morskim.